Richard Vašečka

141

Niečo o mne

poslanec NRSR
15 rokov učiteľ na cirkevnom gymnáziu
vedúci spoločenstva Nový Jeruzalem v Žiline
spisovateľ – vydaných 18 publikácií v počte cez 100 000 výtlačkov

PREČO KANDIDUJEM

Chcem odvážne a nahlas zastávať a podporovať manželstvo muža a ženy, prinášať praktickú pomoc rodinám a chrániť dôstojnosť ľudského života, aj keď ostatní budú mlčať. Ponúkam svoju politickú skúsenosť a schopnosti v prospech vzniku stabilnej vlády, ktorá prinesie Slovensku očistu verejného života a účinné riešenia najpálčivejších problémov.

OBLASTI, NA KTORÝCH BUDEM PRACOVAŤ AKO POSLANEC NR SR

  • podpora a ochrana manželstva muža a ženy, napr. rozvinutie a podpora manželských a mediačných poradní,
  • praktická podpora rodín s deťmi, napr. výrazné daňové bonusy a príspevky na bývanie a mobilitu,
  • podpora tehotných matiek a ochrana nenarodených detí,
  • ochrana detí a mládeže vo verejnom priestore,
  • boj proti hazardu.

MOJA LEGISLATÍVNA PRÁCA V ROKOCH 2016 – 2020

Vo volebnom období v rokoch 2016 až 2020 som predložil viac ako 70 návrhov zákonov. Predložil som niekoľko návrhov na ochranu nenarodeného života, zvýšenie rodičovského príspevku či zvýšenie daňového bonusu. Zvyšenie rodičovského príspevku a daňového bonusu si následne osvojila vládna koalícia a vďaka tomu je dnes rodičovský príspevok vyšší o 50€ až 150€ a daňový bonus pri deťoch do 6 rokov až o 100% vyšší.

Spolupredložil som tiež návrh zákona o obmedzení nedeľného predaja, ktorý bol inšpiráciou pre súčasne platný zákon o obmedzení predaja počas štatných sviatkov. Aj vďaka tomu sú dnes rodiny počas Vianoc a Veľkej Noci spolu viac doma. Podpísaný som bol tiež pod návrhom zákona o pracovných príplatkoch za prácu v noci a počas víkendov. Aj tento návrh si neskôr osvojila vládna koalícia a dnes sú príplatky realitou.

Okrem iného som tiež podpísaný pod návrhom zákona o zrušení Mečiarovych amnestii , o zrušení koncesionárskych poplatkov, o povinnom zverejňovaní analýz, štúdii, expertíz a prognóz zhotovených z verejných prostriedkov či o povinnom zavedení výlučne elektronickej formy podávania štatistických výkazov školou a školským zariadením.

Podpísaný som pod desiatkami ďalších návrhoch zákonov, ktorých cieľom bolo prakticky zlepšiť život ľuďom na Slovensku. Niektoré prešli z opozície, niektoré si osvojila koalícia a niektoré budeme musieť presadiť v novom parlamente.

Ďalší kandidáti

Hľadáte ďalších kresťanských kandidátov?
Môžete sa inšpirovať stránkou krestanskikandidati.sk.