Eduard Heger

142

Niečo o mne

Eduard je vyštudovaný ekonóm, po škole pracoval ako manažér v rôznych firmách, ale aj ako konzultant na Ministerstve obrany, kde sa podieľal na reforme Ozbrojených síl, stál pri zrode známej slovenskej značky, ktorá sa preslávila v USA, svoj čas venoval aj práci v treťom sektore a službe v kresťanských spoločenstvách. Šťastný manžel a otec 4 detí.

V parlamente je 2. najaktívnejší poslanec spomedzi všetkých 150 poslancov.

MOJE HODNOTY
Ako kresťanovi mi ide o spravodlivosť v spoločnosti, o odstránenie korupcie, o efektívne spravovanie verejných financií, o ochranu života či praktickú podporu rodín. Roky som pracoval ako dobrovoľník v kresťanských komunitách, kde vedieme ľudí k občianskej angažovanosti. Za všetky spomeniem iniciatívu Zastavme hazard, ktorá bojuje za zákaz herní a automatov v Bratislave a iných mestách.
MOJA PRÁCA V PARLAMENTE

Moja práca v parlamente sa preto opierala o dva piliere, boj proti korupcii a odborná práca, najmä vo verejných financiách a hospodárstve:

Bojoval som za spravodlivosť a proti korupcii:
• pred Bonaparte kvôli kauze Bašternák a kauzám R. Kaliňáka,
• proti vyplateniu nehoráznej odmeny 77 mil. eur advokátovi Bžánovi,
• podpísal som sa pod zrušenie Mečiarových amnestií,
• v kauze Jankovská som stál pred ministerstvom spravodlivosti, kým neodstúpila.
Po odbornej stránke som:
• 680x som vystúpil k zákonom a pripomienkoval som ich,
• 173 návrhov zákonov som predložil sám alebo som na nich spolupracoval,
• 11x som interpeloval členov vlády.
• V oblasti verejných financií som dal vláde každý rok odpočet za jej hospodárenie,
• Ako tieňový minister financií som s odborným tímom pripravil recept na zdravé verejné financie, ktorý vieme po voľbách rýchlo voviesť do života.
• Ako tieňový minister hospodárstva som presadzoval opatrenia na zníženie byrokracie pre živnostníkov a malých podnikateľov.

 

MOJA VÍZIA
Financie sú mojou témou a chcem v tejto oblasti ďalej pracovať pre ľudí. Z môjho pohľadu je správny recept na zdravé verejné financie ten, čo má v centre pozornosti človeka s jeho rodinou. Aj preto máme na podporu rodiny pripravených 18 konkrétnych opatrení, ktoré rodinu dostanú na výslnie spoločnosti. Chcem, aby rodinná politika bola jednou z prioritných tém budúcej vlády.

Ďalej chcem vidieť vo verejných financiách poriadok, efektívnosť a naďalej bojovať proti korupcii a plytvaniu. Preto mojimi cieľmi a víziou sú:
1) Slovensko má jeden z najhorších výberov dane z pridanej hodnoty. Ročne na nej Bašternákovia a Kočnerovia ukradnú približne 2 mld eur. Tu treba výrazne zabrať. Mojím cieľom je výber DPH výrazne zlepšiť a seknúť podvodníkom po prstoch.

2) Kľúč k efektivite v peňaženke štátu vidím v dôslednom uplatňovaní princípov útvaru Hodnota za peniaze. Tento analytický útvar pravidelne ukazuje ako robiť veci kvalitnejšie a za menej peňazí. Chcem, aby sa tento princíp stal pracovnou metódou každého ministerstva. Toto je cesta k zastaveniu plytvania.

3) Treťou zásadnou vecou pre mňa bude zjednodušiť prostredie na podnikanie. Odbúrať byrokraciu a zefektívniť úrady. Malé a stredné podniky a živnostníci sú pre regióny kľúčové. Vidím v nich veľký potenciál.

4) Hazard! Za veľký úspech svojho pôsobenia v parlamente považujem aj zafinancovanie populačného výskumu pre účely regulácie hazardu. Po dohode s ministrom financií som naň získal 60 000 eur. Je prvý svojho druhu na Slovensku. Práve sa vyhodnocuje. V ďalšom volebnom období sa tak otvorí pozícia na schválenia nového legislatívneho balíčka na zastavenie ničivých dopadov hazardu.

Ďalší kandidáti

Hľadáte ďalších kresťanských kandidátov?
Môžete sa inšpirovať stránkou krestanskikandidati.sk.